Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Oyuncak Bebek) - (Kırık Ayna)

Merhaba.
Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil, ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
Merhaba, içeri girebilir miyim?


Zzzzzz. Bu gece karnim çok aç. Hava puslu. Güzel bir kapi ariyorum.
Mmmmm. Bir dakika sessiz olun, sizin için seçecegim bu rüyayi.
…
Uzun sürdü ama buldum. Mmmmm. Güzel.
Otuza yakin yasli kadini bir sahilde agir adimlarla denize dogru yürüyorken görüyorum. Aaaaa, hepsinin ayaklarindan kan akiyor. Oyuncak bir bebek düsüyor önlerine, tek gözü karanlik. Bir atin ayak sesleri duyuluyor, kosar adim. Yasli kadinlar atin kostugu yöne bakiyorlar. Rrrrrrrr. Kadinlar aglamaya basliyorlar. Avazlari çiktigi kadar agliyorlar. At yaklastikça kadinlarin çigliklari yükseliyor. Bagiriyorlar, atin gelmesini engellemeye çalisiyorlar.
Ati görüyorum bembeyaz. Zzzzzzz. Bayildim bu rüyaya. Beyaz atlar ugursuzluk getirir rüyaya. Kosuyor at.
Kos at. Nereye kosuyorsun?
Kadinlar aglasmaya, bagrismaya, çildirmaya devam ediyorlar. Kadinin biri yerdeki oyuncak bebegin yanina geliyor ve ona zarar gelmesini engellemek için yasli vücudunu gererek bagiriyor. Bagiriyor. Bogazi kanamaya basliyor. Kumsalin üzerine kadinin kani damliyor. Uuuuuuu. Kanli bir rüya. Yasli, beyaz saçli kadin çigliktan deliriyor ama ati durduramiyor. Çiglik tüm dünyayi dolduruyor. Tüm kadinlardan daha çok bagiriyor. Bogazi yirtiliyor çigliklari artik bogazindaki yirtiktan çikiyor. Kadin oyuncak bebegin önüne yigiliyor. Iiiiiii. Ilginç. Kadin yigildigi yerde kirmizi bir kum tepecigine dönüsüyor ve rüzgârda uçusuyor.
At kosuyor. Bembeyaz at nereye kosuyor? Ssssssss. Kos at.


Yasli kadinlar bagirmaya devam ediyor. Bagirmak ne demek, çildiriyorlar. Oyuncak bebegin bos olan gözünden, biraz önce eriyen yasli kadinin kanli kumlari doluyor. Ööööö. Bir örümcek kumlarin içine gömülüyor. Bu sefer kisa saçli, kambur bir kadin öne çikiyor ve oyuncak bebegin önüne geçiyor. Bebegi korumak için avazi çiktigi kadar bagiriyor.
Aaaaaa. Ayaklari kanayan kisa saçli yasli kadin öyle bir bagiriyor ki, kadinin bogazi yirtiliyor ve bebegin önüne yigiliyor. Oooooo. Bu nasil rüya? Bebegi korumaya yeni bir kadin geliyor, basindan yukari bagirarak. Kadinin bogazi parçalanmadan önce, dörtnala kosan at, otuz kadinin bulundugu kumsala ulasiyor. At, oyuncak bebege yaklasinca tökezliyor. Önünde bogazi parçalanan kadin yere yigilirken, günesten bile parlak, bembeyaz at eriyor ve ayaklarindan baslayarak kumlara gömülüyor. At, tam oyuncak bebegin önünde bir anda kum tanelerine dönüyor ve bogazi yirtilarak yigilan yasli kadinin üzerinde yok oluyor.
Eeeeeee. Bitmiyor, yeni bir at kosuyor, yeni bir kadinin çigliktan bogazi patliyor. Her sey karisiyor. Kadinlar oyuncak bebegi korurken bogazlarindan parçalaniyorlar, atlar, siyahli, beyazli atlar kosarak bebege ulasmaya çalisiyorlar ama hepsi tam bebegin önünde, kum olup kayboluyorlar.
Ffff. Feci bir hizla tekrarlaniyor görüntü.


Yeter. Bayildim.
Ba-yil-dim. Uuuuuu. Çok güzel bir rüyaydi. Ama bu gecelik bu rüyayla yetinmeyecegim.
Durun ve sessiz olun. Benim adim rüya avcisi simdi yeni bir rüya avlayacagim. Siz istahinizi kapamayin. Sofradan kalkamayin.
Ssssssss. Sessiz olun. Nnnnnn.
Iste yakaladim durun biraz. Zzzzzzz.
Yo, yo, yo, bu ne ya? Yarasa adamlar, magaralar mi? Yyyyyyy. Yo. Biraz önceki rüyadan sonra bunu avlamam ben.
Bu tarafa gelin bakalim. Mmmmmm. Kokusunu aliyorum.


Kirik bir aynada çirkin bir adam görüyorum. Karanlik bir odada kirik aynanin altindaki musluk akitiyor. Tip, tip, tip. Tip, tip, tip.
Bakalim ne olacak? Bu rüyada kalmaya karar verdim.
Çirkin adam kirik aynaya yaklasiyor ve eliyle gözaltlarini sivazlayarak kendine bakiyor. Yüzünde derin bir öfke var. Derin ve keskin bir öfke. Sanki kendine çok kizgin. Nnnnnn. Adam geriye dogru çekiliyor ve karanlikta ir an gözden kayboluyor. Bir anda bir ustura görünüyor. Üzerinden parlak bir isik kayip gidiyor. Uuuuu. Usturanin ardindan çirkin adamin yüzü görünüyor. Gözleri fal tasi gibi açik. Öfke kusuyor kirik aynaya. Ustura sabit.
Eyvah!
Tip, tip, tip.
Adam usturayi girtlagina dayiyor.
Ooooo. Bu tarz rüyalari çok gördüm. Kendini öldüren insanlarin rüyalari çalkalaniyor yapiskan gecelerde. Hayir, bu rüyadan vazgeçmeliyim.
Aaaaa. Ama durun bakalim.


Adam usturayi girtlagina dayiyor. Kirik aynadaki çirkin surat aniden degisiyor. Kel bir adam görünüyor aynada. Ustura tam girtlaginda. Iiiiii. Iste söylemistim, bekledigim gibi lezzetli bir av üstündeyim.
Kel adamin yüzünün gerilerinde, soluk bir hayalet gibi, çirkin adamin yüzü görülüyor ama önde, girtlaginda ustura olan adam, kel olan adam. Ssssssss. Simdi ustura tekrar parliyor.
Tip, tip, tip.
Ustura kel adamin girtlagini yariyor. Kanlar kirik aynaya fiskiriyor. Kel adamin aciyla büyümüs gözleri var. Kel adam yavasça yere dogru kayiyor. Çirkin adamin yüzü kanla bulanmis kirik aynada görülüyor. 
Ffffffff. Bayildim. Bu nasil bir hayal gücü, bu ne lezzetli bir gece. Avlanmanin tam gecesi. Sanslisiniz.
Çirkin adam gözaltlarini tekrar sivazliyor. Öfkeli kendine. Vay, vay, vay.
Tip, tip, tip.


Basini geri çekiyor çirkin adam. Llllll. Karanlikta kayboluyor. Ustura görünüyor aniden kirik aynada. Üzerinde parlayan isik artik kirmizi. Kan damliyor ucundan. Çirkin adami görüyorum tekrar. Öfkeden parlamis gözleriyle aynaya yaklasiyor. Uuuuu. Usturayi kaldiriyor ve girtlagina yaklastiriyor. Bu sefer çirkin adamin yüzünün üstünde beyaz saçli, kirk yaslarinda yorgun bir adamin yüzü var. Yalvaran bir yüzü var zavalli adamin ama ustura affetmiyor. Beyaz saçlinin girtlagini kesiyor.
Tip, tip, tip.
Ustura bu sefer orta yasli bakimli bir kadinin girtlagini kesiyor, digeri sisko, kisa saçli bir adam, kani kirik aynaya siçriyor.
Ustura islemeye devam ediyor.
Çirkin adam durmadan gözaltlarini sivazliyor.
Kirik aynaya kan siçriyor.
Hhhhhh.Doydum. Bu gece, bu kadar güzel avlanacagimi tahmin bile edemezdim.
Ben simdi gidiyorum. Simdilik yeter. Bu kadar güzel rüyalarin ardindan daha fazla avlanmayacagim.
Hadi siz de gidin, rüyalar görün. Özgürce görün. Nnnnnnn. Korkmayin bu gece daha fazla avlanmayacagim. Mmmmm.

Benim adim rüya avcisi daha önce karsilasmistik.
.
                                                                                       
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler