Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Ölü sinekler) (Duvardaki Yaşlı Eller)

Merhaba.
Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil, ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
Merhaba, içeri girebilir miyim?

Birrrrr uzun süredir avciliga çikmamistim. Ssssss özledim. Bu gece karanlik ve kasvetli bir yolculuk istiyorum. Mmmmmmm.

Iste yakaladim.
Sssss sessiz olun, bu rüya güzel. Çatida bir adam görüyorum, tuhaf bir sapkasi var. Karanliktan dolayi adami sadece gölge halinde seçebiliyorum. Soguk. Evet, hissettigim sey tam olarak soguk. Bayildim. Mmmmm. Bir cam kiriliyor ve binlerce cam kirigi üzerime yagiyor. Her parça ayri bir isigi yansitiyormus gibi odanin içi bir an renk cümbüsüne dönüsüyor.
Güzel. Çok güzel. Eger benim adim Rüya Avcisiysa bu rüyanin güzel olacagina eminim.
Disarida yagmur yagmiyor ama simsekler tüm bedenleri aydinlatiyor. Kasvet, anlik isik patlamalarinin arasinda dans ediyor. Unutmayayim da bu bedenin rüyalarini daha sonra da ziyaret edeyim.

Bir el masanin üzerindeki bos bir siseyi aliyor. Az ilerde bir kadin duvarin dibine çökmüs perisan bir halde agliyor. Kadinin yüzünde anlatmak istediklerini gizleyen bir hüzün var. Rrrrrrrrr. Merak ediyorum. Sise kadinin yanina düsüyor ve parçalaniyor. Ayni anda yukardan cam kiriklari yagiyor. Gözyaslari gibi. Kadin aglamaya devam ediyor. Kadinin islak yüzünde milyonlarca renk dolasiyor.
Adim sesleri duyuluyor. Yumusak bir toprakta yürüyen ayaklar sanki ruhlari eziyormus gibi. Siseyi kadinin yanina atan kisi görünmüyor ama korkusu kadinin ruhunda dolasiyor.
Yine yukardan cam parçalari yagmaya basliyor, bu sefer cam parçalari yere çarpmadan önce sivilasiyor. Her yer kipkirmizi gözyasiyla doluyor. Duvarlar, yerler, kadinin yanaklari kizariyor. Kadin avazi çiktigi kadar bagiriyor. Eliyle yanagina siçrayan siviyi igrenerek temizlemeye çalisiyor. Öylesine aciyla bagiriyor ki, sesi yüzyillar öncesinden gelen bir yaratigin tiz çigliklarini andiriyor. Agzini o kadar çok açiyor ki, neredeyse agzindan ruhunu kaçiracak.  Çatidaki adam kaçiyor. Kizarmis duvarlarda onlarca kol uzaniyor. Bir seyleri tutmaya çalisan eller, kadina dogru ilerliyor. Yasli insan elleri bunlar. Yasli ve hastalikli. Kadin çigliklar atmaya devam ediyor. Agzini çok daha fazla açiyor.

Masanin üzerinde yeni bir sise görülüyor, bu sefer sisenin içi kirmizi bir siviyla dolu. O sivinin koyulunun ardindan bile duvarin dibinde canhiras bagiran kadinin silueti görülüyor. Bir el uzaniyor ve siseyi yine kadinin yanina firlatiyor. Sise korkunç bir gürültüyle parçalanirken duvarlara kirmizi sivi siçriyor. Kirmizi daha koyulasiyor. Kadini kiskivrak yakalamaya çalisan ellere siçrayan sivi, onlari öldürüyor. Kirmizi sivinin siçradigi yasli eller sönerken tuhaf bir duman çikiyor. Kokusu kanserli bir nefes gibi aci.
Kadin bagiriyor. Hala ölmemis eller var, kadini yakalamak için çirpiniyorlar, çatidaki adam tekrar ortaya çikinca, yasli eller çatiya dönüyor. Kadin, adami görünce bagirmaktan vazgeçip sadece perisan bir halde aglamaya devam ediyor.
Uuuuuu. Üsüdüm ve sinirlendim. Anlasilan tüm gece kadin aglayacak. Ben bu rüyadan çikmak istiyorum ama sanki duvardaki eller benim farkima vardi ve bana dogru uzanmaya çalisiyorlar. Vuuuuu. Benim adim Rüya Avcisi, ben korkak degilim. Rüyanin içine tekrar dalacagim.
Odanin içindeki adim sesleri daha yakin ve daha tanidik. Duvarin dibindeki kadinin gözleri kapali. Etrafindaki onlarca el tarafindan esir alinmis. Basinda sapka olan çatidaki adam yine görülüyor. Bir anda odanin içi yine cam yagmuruna maruz kaliyor. Bu sefer cam parçalari yere çarpacaklari sirada, yumruk büyüklügünde igrenç sineklere dönüsüyorlar. Kirli kanatlarini o kadar hizli çirpiyorlar ki, odanin içi aniden dayanilmaz bir viziltiyla sivaniyor. Yapiskan, kirli ve acimasiz vizilti midemi bulandiriyor. Masanin üzerindeki bos sise yine bir el tarafindan kadinin yanina dogru firlatiliyor. Kadinin gözleri hala kapali. Sinekler havada aç bir halde uçusuyorken, duvardan çikan eller sinekleri yakalamaya çalisiyor. Vvvvvvvv. Sinek avcisi eller. Hayal gücüne bak. Sinekler kadina dogru hücum ediyor ama duvardaki eller sanki kadini korumaya çalisiyormus gibi sinekleri yakalayarak eziyorlar. Sinekler ezilirken aciyla çiglik atiyormus gibi sesler çikariyorlar. Duvardaki yasli eller sanki kadini azman sineklere kaptirmak istemiyorlar. Duvarin dibi sinek ölüleriyle doluyor.

Disarida günes dogmaya basliyor. Hayiiirrrrrrr. Bu rüya devam etmeli. Kadin kurtulmali.
Duvarin dibindeki ölü sineklerin yaninda yatan kadin aniden gözlerini açiyor. Yüzünde acayip bir öfke var. Beklenmedik, acinasi bir öfke. Isyan mi, korku mu anlasilir degil? Nnnnnn. Duvardaki eller, korkmus gibi yumruk olup asagiya dogru sarkiyorlar. Boyun egiyorlar gibi hareketsiz kaliyorlar. Çatidaki adam odanin içine dogru düsüyor ve düserken bir cam patliyor. Kadin öfkeyle gözlerini yumuyor. Görüntü karariyor.Rüya bitiyor. Hayyyyy be çok lezzetli bir rüyaydi. Bu gece baska bir rüyayi ziyaret etmeme gerek kalmadi. Ben bu rüyayi özümseyecegim. Sindirecegim ve algilarimin ardina biriktirecegim. Mmmmmmm. Baska bir rüyada görüselim.

Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce karsilasmistik.       
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler