Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Kara Kadın) (İnsan Yüzlü Tren)
    Merhaba. Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.


    Siyahlar giyinmis kirkli yaslarda bir kadindan korkuyorum. Neredeyse yüzünü hiç göremedigim bu kadin, oturdugum pergulenin üzerinden beni izliyor. Bunu hissediyorum ama basimi onu görmek için çevirdigimde, o kayboluyor. Göremiyorum, oysa kosarak üzerime geliyormus gibi hizli hareket ediyor. Onu fark etmezsem bana çarpacagi kesin. O, karanlik bir düsün yirtik zarindan disari çikmaya çalisan bir duman gibi, israrla hayatima girmeye çalisiyor. Bagirmak istiyorum. Hem de avazim çiktigi kadar. Kosarak karsima geçiyor ve beni bagirmamam konusunda karanligiyla tehdit ediyor. Basimi yavasça kaldirip rüyalarimi zindana çeviren karanlik kadini görmek istedigimde o, benim göremeyecegim bir yönüme geçerek, üzerime çökmeye devam ediyor.   

    Sehrin sönmüs evlerinin manzarasina çiktigimi görüyorum. Gökyüzünün yildizlari, daglarin üzerine aksetmis gibi, uzaklarda bir kaç isik görünüyor. Siyahli kara kadin ne yapiyor diye düsünmeye basladigimda, kara kadinin gülümseyisini hissediyorum. Hemen arkamda. ‘sakin korkma’ diye sesleniyor, sessizce ve acimasiz. Arkami dönemiyorum. Kadinin tanidik yüzünü görmek için korkunç kâbuslara katlanmaya hazirim. Çünkü onu taniyorum.
Kadin bu arzumu tadinca tisliyor. Çaresizligini seziyorum. Sanki arkami dönsem onu görebilecegim. Sanki durmak üzere olan kalbimi ona firlatsam onu yok edebilecegim.

    Korkuyorum.
    Karanlik kadin kollarini yanlara açiyor ve arkamdan üzerime atilacagi sirada, son kalan cesaretimle, arkami dönüyorum.
Aklim siçriyor.
    Çiglik, kiyamet.

    Of ne güzel de rüyaydi, uzun süredir böylesine korkuyu yasamamistim. Onu yememistim. Sssssss. Bu aksam farkli bir rüyanin içinde daha yüzmeliyim, yoksa merak ettigim karanlik kadinin yüzünü unutamayacagim. Nnnnnnnnnnn. Bu sefer hayal gücü daha saglam birinin içine girmeliyim.  Aaaaaa.
    Fffffff. Buldum.

    Biçak tasiyan bir genç görüyorum. Los bir odada çiplak bir kadina dogru yürüyor. Kadinin sirti dönük. …. …. ....

    Ssssss. Hayir bu rüya olmaz. Daha uykuya tam dalmadigi için yön verilen rüyalari hiç sevmem ve kaçarim. Oooooooo.
Iste.


    Insan yüzlü bir tren görüyorum. Agzi açik, önüne geleni yutmaya hazir. Küçük bir kiz çocugu kosturuyor trenin önünden geçmek için. Annesi feryat figan agliyor, yardim çigliklarinin ardindan. Ölü bir balik var raylarin üzerinde. Birazdan insan yüzlü trene yem olmak için hazir. Istasyonun duvarindaki tabelada ‘korkot’ yazili.
    Korkot duraginda ölü bir balik yutmaya çalisan insan yüzlü bir trenin önünden atlamaya çalisan bir kiz çocugu görüyorum. Annesi kizi için yardim çigliklari atarken, sol bacaginin kopuk oldugunu görüyorum. O kadar çok kan akmis ki, kadin sanki kan dolu bir küvette oturuyor. Kiz çocugu kosarken, annesinin bacagindan akan kan onu takip ediyor. Kiz hizla kosuyor ama çok yakin olan trene yetisemiyor. Hizla giden tren bir türlü baligi yutamiyor. Kan, kadinin bacagindan akmaya devam ediyor ve nihayetinde kizin ayaklarina kadar ulasiyor. Kiz annesinin kanina basip yere yuvarlaniyor.

    Raylardaki balik, kizin düstügü yöne dogru bakiyor. Tren öfkeyle daha da hizlaniyor. Balik siçriyor ve kizin, üzerine basip düstügü kan birikintisinin içine atliyor ve gözden kayboluyor. Tren çok daha fazla öfkeleniyor ve o da baligin ardindan kan birikintisinin içine daliyor. Bir yilan gibi kivrilarak yavasça kan gölünün içinde gözden kayboluyor. Kiz annesine bakiyor. Annesi kizina basiyla hayir demeye çalisiyor ama kiz onu dinlemiyor ve kan gölünün içine daliyor. Kan, kizin ardindan fokurduyor. Anne agliyor. Yagmur yagmaya basliyor. Kan geri çekiliyor ve annenin ayagina geri doluyor. Anne daha fazla agliyor, elleriyle gögsünü dövüyor. Kizinin adini haykiriyor.
Kadinin ayagi normale dönüyor.


    Baska bir kadin uyaniyor.
    Iste bu son rüya iyiydi. Böyle geceleri seviyorum. Mmmmmmmm. Simdilik yeterli. Sssss. Gecede iki av yeterlidir.
Aaaaaaaaa.


    Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler