Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
Her Şey Duruyor, Her Şey Susuyor, Her Şey Ölüyor.

     Merhaba.
     Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil, ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
Merhaba, içeri girebilir miyim?
     Brrrrrrr Soguk. Sikiliyorum. Kosmak, islanmak, aglamak, yumruk atmak istiyorum. Mmmmmm. Bir rüya avcisinin böylesi hisleri olmaz, Rüya avcilari hissetmez, hissedilenleri yasar. O zaman ben de birinin hislerini yasamaya basladim demek ki.
     Bir havuz görüyorum. Gece. Havuzun etrafi iyi aydinlatilmis. Kalabalik. Nnnnnnnn. Biri kosarak, üzerinde dumanlar tüten havuza atliyor. Havuzun etrafindaki insanlar kahkahalarla havuza atlayan gencin ardindan gülüyorlar. Gözlerinden yaslar gelinceye, nefesleri kesilinceye kadar gülüyorlar. Havuza atlayan genç, suyla temas ettigi an acilar içinde çigliklar atiyor. Bagiriyor.

     Uuuuuuuu. Güzel, güzel bir rüyayi takmisim oltama.
     Havuza atlayan genç yaniyor. Yanarken çigliklar atarak bagiriyor. Acisi tüm dünyayi dolduruyor ama onu izleyen seyirciler zevkten birbirlerine saldiriyor, coskudan yerlerinde zipliyor, neredeyse tahrik olmus gibi sehvetle kendilerinden geçiyorlar.
     Ssssssss. Havuzun etrafinda merakli bir bekleyis oluyor. Biraz önce suya atlayan genç yanip yok oluyor. Çevredekilerin enerjisi soluyor. Simdi yüzlerinde "devami nerede" der gibi bir ifade var. Sessizlik tüm sehveti öldürüyor.
     Sssssssss. Içlerinden yaslica bir adam digerlerine seslenerek bir yeri gösteriyor. Bütün seyirciler hemen adamin gösterdigi yöne dönüyor. Rrrrrrrrrr. Genç bir kadin kosarak havuza dogru geliyor. Aslinda mesafe çok kisa ama o kostukça yol uzuyor, yüzündeki heves git gide artiyor. Sanki birazdan ölecegi havuza atlamak için can atiyor. Eeeeeeeee. Mmmmmm. Izleyiciler tekrar bagrismaya, kahkahalar atmaya, cosmaya basliyorlar.
     Vay Vay Vay, bu nasil bir oyun böyle? Bu nasil bir rüya böyle? Bayildim. O izleyicilerin yaninda olmak ve ya havuza atlayanlarin yerinde olmak bana ne denli bir haz verir kim bilir?

     Olsun, ben bir Rüya avcisiyim ve bunlari zaten her gece yasiyorum. Mmmmmm.
Havuza kosan genç kadinin gözleri, ölümüne her yaklastiginda daha fazla parliyor, bu da izleyen herkesi daha fazla çildirtiyor. Bagiriyor, çagiriyor, olduklari yerde sevinçten form degistiriyorlar. Bir kaç çift öpüsüyor, bazilari nefessiz kaldigi için tutunacak bir yer ariyor, kimi ise elindeki siviyi basindan asagiya döküyor. Havuza ulasan genç kadin bir akrobasi hareketi yaparmis gibi önce kendini havaya dogru atiyor ve sanki yaptigina saygi gösteriyormus gibi disiplinli ve yumusak bir sekilde kendisini dumanlari tüten havuza birakiyor. Kadin suya degdigi an avazi çiktigi kadar bagiriyor, bu çigliklara seyircinin cosku feryatlari karisiyor, dünyanin dengesi bozuluyor.
     Agzim sulandi. Iiiiiiii.
     Genç kadin yanip toz oluncaya kadar zevk çigliklari devam ediyor.
     Ooooooo. Biri daha kosarak havuza dogru geliyor. Kalabalik patlarcasina çigliklar atmaya devam ediyor. Havuza atlayacak kisi bu sefer genç bir delikanli. Yüzü yaptiginin  kutsalligiyla yumusamis, bir an önce ölmeyi istiyormus gibi arzulu. Izleyicilerin arasindan bayilanlar oluyor.
     Vay!!! Bu degisik bir gelisme. Bayilan izleyici havuza aaaaaaaa düsüyor. Ssssssss. Havuza düsen izleyici çigliklarla ayiliyor ve yanmaya basliyor. Onu izleyen baska bir seyirci, cosku sarhosluguyla basini çildirmis gibi sallayarak, kahkahalarla havuza atliyor. Puhhhhhhhh. Çok iyi be. Bu nasil bir rüya? Bayildim. Mmmmm.
Havuza bir anda bir çok kisi atlamaya basliyor.
     Atliyorlar, yaniyorlar, aci kahkahalar, sevinç çigliklari, feryatlar bir birine giriyor. Seyirciler bu kadar çok muydu acaba? Yoksa rüyanin üreticisi durmadan çogaltiyor muydu onlari bilmiyorum. Ben Rüya avcisi olarak buna yorum yapmayacagim ama gördügüm manzara beni bile sehvete sürükledi. Onlarca. Aaaaaa, Yüzlerce  Eeeee gülen insan ölmek için, kahkahalar atarak havuza daliyorlar. Vvvvvvv. Su hepsine yetiyor, onlarin kahkahalarini aciya çeviriyor ve kül ediyor.
     Havuza atlayanlar hala bitmiyor. Devam ediyor. O kadar çok bagris, o kadar çok çiglik, o kadar çok aci, o kadar çok duygu var ki havuzun üzerinde, hava, sudan daha fazla yogunlasiyor ve insanlari havuz basinda sarip yakmaya basliyor. Her sey, kisa bir an sonra bitiyor.
     Her Sey Duruyor. Her Sey Susuyor. Her Sey Ölüyor.
     Mmmmmmm. Benim adim Rüya avcisi. Daha Önce tanismistik. Bu gecelik baska rüya avlamayacagim. bu rüyanin tadini çikartacagim. Belki tekrar tekrar izleyecegim.


Zzzzzzzz.
 
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler