Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Cenin Pozisyonu)


     Merhaba.
     Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
     Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil, ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
     Merhaba, içeri girebilir miyim?

     Mmmmm. Uzun süredir iyi bir rüya avlayamamistim. Birkaç gece önce öylesine bir tur attim karanligin elimizde olmayan dünyasinda ama sadece bir tane lezzetli rüya yasayabildim.
     Biraz ondan bahsedeyim size. Eeee. Bir adam gördüm karanlik, sessiz, yalniz bir sokak arasinda canhiras kosuyordu. Birinden veya bir seyden kaçiyordu. Devamli etrafina bakiniyor, nereye kosacagini bilmiyor gibiydi. Kan ter içinde kalmis, nefesinden bogulurcasina kosuyordu zavalli adam.
     Oooooo. Yaslica bir kadin daha gördüm ayni rüyanin çerçevesinin içinde, o da kosuyordu. O da, tipki diger adam gibi cani yanmisçasina kosuyor, bir seyden veya birinden kaçiyordu. Zavalli kadinin terinin rengi neredeyse kani kadar kirmiziydi. O da yalniz ve sessiz bir otoyolun kenarinda, vücudunun hantalligina aldirmadan kosuyordu.  
     Ssssss. Baska birini daha gördüm kosarken. O an bu rüyanin keyfinden ölecegimi anladim ve rüyayi emmeye basladim. Hhhhh. Bu sefer kosan yirmili yaslarda bir gençti. O, digerlerinden daha atik ve daha öfkeliydi. Ama ne yaparsa yapsin korkusu onun bir adim önündeydi. Kavak agaçlarina benzeyen bir ormanimsi yerde kosuyordu. Solugunun sesi karanlik geceye yapisiyordu sanki. Zavalli, neden bu kadar korkmustu merak ediyorum. Merak etmek ne demek, vvvvvv bunun cevabi için çildiriyorum. Mmmm. Genç, hizla ormandan yine sessiz bir ara yola çikiyor. Karanlik, yolun kenarlarindaki evleri siyaha boyamis.

     Baska birini daha görüyorum kosarken. Uzaklardan o kadar hizla geliyor ki, bu hiz ancak sokak lambalarinin yikadigi karanlik sokaktaki ayak seslerinden anlasiliyor. Her adim metalik ve tok bir ses çikartiyor yankilanarak. Her nefes onunla bogusuyor sanki. Tam önümde duruyor ve ellerini dizine dayayarak bayilmamak için aldigi nefeslerini kontrol altina almaya çalisirken, aklini kaybetmis gibi ardina ve etrafina bakiniyor. Ffffffff.
     Bu nasil güzel bir rüya böyle? Iyi ki rüya avcisiyim diye sevindigim anlardan biri.
     Sonra sirayla, üç kadin ve iki erkek daha görüyorum, nabizlari agizlarinda atarak kosan. Hepsi de sessiz sokaklarda birinden kaçiyorlar, hepsi de korkudan ölüyorlar. Yasli bir adam kosarken elini kalbinin üstüne atmis sanki onu elleriyle sökecekmis gibi yüzünü burusturarak kosuyor. Yasli kadin aglamaktan erimis gibi.         Aaaaaaaaaa.
     Aniden bombos bir çayir görüyorum. Uçsuz bucaksiz. Ay sanki bir sanat eserini aydinlatmakla görevliymis gibi, bütün hünerini sergiliyor. Rrrrrrrr. Bir dönüyorum, ilk gördügüm adam kosarak çayira geliyor ve ortasinda duruyor. Gözlerindeki korku kaybolmus. Amacina ulasmis gibi, sakin. Ama yüzünde, ne olacagini merak eden bir ifade bezeli. Ardindan digerleri sirayla çayira giriyorlar kosarak. Hepsi çayirin tam ortasinda bulusuyorlar sanki. Hepsinin yüzündeki korku kaybolmus. Hepsi merakli. Iiiiiii. Tuhaf olansa hiç biri bir digerine bakmiyor. Sanki tek baslarina olduklarini zannediyor. Bir anda çayirin içi, o sessiz alan, insanla doluyor.
     Sssssssssssssss. Iste rüyanin en güzel ani. Bütün hepsi yere uzaniyor. Sag taraflarina dönüyorlar. Ellerini yumruk yapiyor ve çenelerinin altina getiriyorlar. Dizlerini karinlarina çekerek cenin pozisyonu aliyorlar.
Ufffffffff. Hepsi ayni anda gözlerini kapatiyor. Onlarca insan ay isiginda gülümsüyorlar.
     Cenin pozisyonundalar, mutlular.
     Vay vay vay. Rüyaya bak. Onlarca insan gözden kayboluyor ve çayir yine ayni sessizligine kavusuyor. Cenin çayiri bereketini gösteriyor. Çayira ulasanlar kurtuluyor belki de. Kurtulamayanlar, karanliklarda kayboluyor. Belki de rüyayi gören hamiledir diye düsünüyorum. Belki de yasli ve ölümü bekleyen biridir. Uuuuuu. Ne olursa olsun enfes bir rüyayi çekiyorum içime.
     O gece en az bir haftalik beslendim. Günlerdir bu rüyayi yasiyorum. Artik yeni bir rüya yasaminin zamani geliyor ama bu gece degil.
     Tekrar avlanmaya çiktigimda görüsürüz. Ben simdilik cenin çayirinda olacagim. Sanki buraya her gece yeni insanlar geliyor.
     Rüyalariniz benim için, en az kendinizin oldugu kadar önemli.
     Hadi siz de gidin, rüyalar görün. Özgürce görün. Nnnnnnn. Korkmayin bu gece avlanmayacagim. Mmmmm.

     Benim adim rüya avcisi daha önce karsilasmistik.
       

                                                                                          
                                                                                            30 Mayis 2012
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler