Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Ben Sana Uslu Ol Demedim mi?)


     Merhaba.
     Benim adim Rüya Avcisi. Daha önce tanismistik.
     Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil, ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
     Merhaba, içeri girebilir miyim?

     Çok sicak günleri seviyorum, çünkü herkesin penceresi açik, herkesin akli açik. Böylelikle rüyalarda dolasmam kolay oluyor. Sicak benim istahima göre rüyalar üretiyor. Keyifli bir yolculuga daha çikacagim bu gece.
     Iiiiii iste onlardan biri. Büyük, karanlik bir göl görüyorum, masallarda anlatilan, ormanin tam ortasinda, yemyesil bir göl bu. Gölün kenarinda yedi, sekiz yaslarinda bir kiz çocugu var. Elinde bos bir çuvalla gölün kiyisina geliyor. Çocugun yüzünü görüyorum, aglamis ssssss aglamis, gözyaslari acikli çizgiler olusturmus yanaklarinda. Hiçkiriyor ama aglamasi durmus. Aglamasi durmus ama hirsi dinmemis. Üzülmüs ama büyük bir insanin kudretiyle dolu. Yaptigi isi bitirmek isteyen bir kararlilikla. Çocuk tam gölün kenarinda egiliyor ve gölün içine elini sokuyor hiçkiriklarla. Bir yandan mirildaniyor “ben sana uslu ol demedim mi?” diye. “Ben sana yaramazlik yaparsan basina bunlar gelir demedim mi?” diye aglamakli bir sekilde gölün içinden çikardigi seyi çuvalin içine atiyor. Gölden ne çikardigini görmüyorum.
     Mmmmm bilinçalti korkulariyla beslenen rüyalara bayilirim. Gizemli rüyalara bayilirim ve neler olacagini merak ederim. Umarim kisa bir rüya olmaz zzzzzz.
     Kiz çocugu çuvali sürüklemeye basliyor. Gölün hemen yanindaki karanlik ormana dogru götürüyor çuvali. Çuval agir degil ama yerdeki yapaklardan bir iz olusturuyor. Çocuk ormana giriyor ve ilerliyor. Bir yandan hiçkiriklarla mirildanmaya devam ediyor. “Ben sana uslu ol demedim mi? O göle tek basina gitme demedim mi?” Kiz çocugu agaçlarin arasinda bir yerde duruyor ve çuvalini yere bosaltiyor. Ben yine çuvali ve yerde ne oldugunu görmüyorum. Mmmmm. Ama feci merak ediyorum. Çocuk aglamaktan perisan olmus ve artik aglayacak takati kalmadigi için kuru hiçkiriklarla yetinmek zorunda.
     “Ben sana yaramazlik yaparsan basina bunlar gelir demedim mi?”
     Kiz çocugunun üzerinde el örgüsü bir hirka var ve islak. Kkkkkk. Islak olmasi beni korkutuyor.
Kiz çocugu ayaklarini sürüyerek gölün yanina tekrar geliyor ve gölün içine elini sokarak oradan bir sey alip çuvalin içine tekrar koyuyor. Ben yine ne oldugunu görmüyorum. Sssss sessiz olun ve rüyaya kulak verin. Bu rüyanin sonu çok aci. Benim için güzel ama sizin içiniz aciyabilir. Bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Susun nnnn ve çocuga kulak verin.


     “Ben sana sözümden disari çikma demedim mi?” Kiz çocugu kuru kuru hiçkiriyor ve elindeki çuvali ayni yere kadar sürüklüyor. Ay isigi agaçlarin sadece bir yanini aydinlatmis ama ben çocugun çuvalini bosalttigi yeri göremiyorum. Bunu görmek için haftalarca bu rüyada yasamaya raziyim. Ooooo benim gibi bir Rüya Avcisi merakla beslenir.
     Kiz çocugu tekrar göle gidiyor. Tekrar agaçlarin arasina geliyor. Tekrar söyleniyor. Tekrar hiçkiriklara boguluyor.
     O ne? Agaçlarin arasinda birini fark ediyorum, sadece ben görüyorum oradaki karartiyi, çocuk farkinda degil. Bir kadin mi o? Hayir bir adam galiba. Agaçlarin arasindan çocugu seyreden kisinin cinsiyetini anlamiyorum ama onun agladigini görüyorum. Hem de öyle bir aglamak ki, elleriyle dizlerini dövüyor. Uuuuuuu.
     “Ben simdi ne yapacagim sensiz?” çocuk hiçkiriklarla gölden yeni bir çuvalla geliyor ve agaçlarin arasindaki yere çuvalini döküyor.
     Simdi görüyorum çuvaldan döküleni. Dikkatli olun, ay isigi burayi daha fazla aydinlatiyor. Çuvaldan bir bebek düsüyor. Tipki kiz çocuguna benzeyen bir oyuncak bebek bu. Tipki kiz çocugu gibi bir hirka giyinmis. Hirka tipki kiz çocugunun giyindigi gibi islak. Oyuncak bebegin saçlari tipki onu tasiyanin oldugu gibi kivir kivir.

     “Ben sana uslu ol, yaramazlik yapma demedim mi? Ben simdi ne yapacagim?” diyor kiz çocugu. Çuvaldan düsen oyuncak bebek yeni açilmis bir çukura yuvarlaniyor.
Hhhhhhh. Mezara benzeyen çukurun içini görüyorum su an. Sonra dönüp agaçlarin arasindan kiz çocugunu seyreden kisiye bakiyorum. Kararti dizlerini üzerine çökmüs elleriyle yüzünü kapamis agliyor. Basini iki yanina sallayarak agit yakiyor. Rrrrrr.
     Tekrar kiz çocugunun oldugu yere dönüyorum. Çuvaldan düsen bebek yuvarlanarak çukura düsüyor ve ben çukurdaki diger bebekleri görüyorum. Onlarca ayni bebek yatiyor orada. Onlarca islak hirkali, kivircik saçli bebege bakiyorum.
     Iiiiii iste burasi çok tuhaf. Mezara benzeyen ve bebeklerle dolu çukur suyla dolmaya basliyor. Çukurun iki kösesinden irmak gibi su akiyor çukura. Çukuru dolduran ilk irmagi izliyorum, kiz çocugu elindeki çuvali simsiki tutmus ve aglamaya baslamis. Gözyaslari oluk oluk önüne akiyor ve oradan çukura dogru gidiyor. Küçük bir kizdan nasil olur da bu kadar gözyasi akar? Sonra diger irmagi takip ediyorum. O irmak agaçlarin altinda çildirircasina aglayan kisiye ait. Bir kadina benziyor agaçlarin ardindaki kisi ama bir babaya da benziyor. Ta oradan çukura kadar gözyasi irmagi geliyor. Daha gür, daha coskulu bir irmak bu.
Vvvvvv vay be enfes bir rüyayi sindiriyorum.
     Çukur agzina kadar suyla doluyor. Gözyasiyla doluyor. Bebekler gecenin karanliginda, ay isiginin soguk maviliginde suyun dibinde görülüyorlar.
     Gözyasinda bogulan oyuncak bebekler.

     Oooooo bu rüya bitmeseydi keske. Rüyanin sahibi için korkunç olabilir ama benim için enfesti. Rüyalari lezzetli yapan sey bu iste.
     Bu gecelik bu kadar yeter. Dinlenmeliyim ve bu rüyayi sindirmeliyim. Mmmmm bunu zevkle yapacagim.

     Hadi siz de gidin, rüyalar görün. Özgürce görün. Nnnnnnn. Korkmayin bu gece daha fazla avlanmayacagim. Mmmmm.

     Benim adim rüya avcisi daha önce karsilasmistik.


.
  
Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler