Ana Sayfa
Erol Çelik
Kitaplar
Kısa Filmler
Öyküler
Senaryolar
Yazılar
Klipler
Videolar
Haberler
İletişim
Yazılar
Copyright ® 2010-2011 erolcelik.net
:

.
RÜYA AVCISI (Benim Adım Rüya Avcısı)

     Benim adim Rüya Avcisi.
     Kendimi birakip insanlarin rüyalarinda dolasiyorum. Sahislar umurumda degil ben onlarin hayalleriyle besleniyor, karanlik dünyalarinda nefes aliyorum ve istahima uygun olani yutup, aklimda sindiriyorum.
     Simdi algilarimi temizleyip, kim bilir kimlerin rüyalarini yasayacagim?
          Merhaba, içeri girebilir miyim?

     Mmmm. Serin bir baslangiç. Kollarim açik, çiplak bir sekilde, baloncuklarla dolu buz gibi bir suyun içinde yavasça batiyorum. Çok hafifim. Baloncuklar vücudumu yaladikça ben daha fazla hafifliyorum. Sanki batmiyorum da oldugum yerde uçuyorum.
     Kim görüyor bu rüyayi acaba?
     Aldirmiyor ve rüyayi çalmaya devam ediyorum. Suyun içinde kurumaya basliyorum ve bir anda havada askida kaldigimi hissediyorum. Baloncuklarin yerine vücudumu çok soguk bir rüzgar yalamaya basliyor ve gittikçe hizlaniyor. Hizlandikça cildim yaniyor, sanki birazdan derim, etim, damarlarim eriyecek. Yere iskelet halinde çarpacagim. Saçlarim dökülüyor. Rüzgar bir anda kesilince ve her sey bir anda kararinca çarptigimi anliyorum.     Bir çiglik duyuyorum. Iste sevdigim kisim burada basliyor. Rüyayi gören kisi pek umurumda olmaz ama size ögretmek için kim olduguna bakacagim. Ergen bir kiz çocugu. Çigligin ardindan korkuyla soluyor ve gördügü rüyanin gerçek olmadigini kabl etmeye çalisiyor.
     Ben cani degilim, sadece yasam tarzim bu. Ben rüyalari yerim, onlari içerim ve daha sonra sindiririm. Gerisi beni ilgilendirmez. En sevdigim kisim, kizin çiglik atmasi degil, yasadigi bocalama ani. Bu an o kadar önemli ki, bu anda o kadar farkli düsünce ayni anda yasanir ki, benzerini hiçbir yerde göremezsiniz. Korkuyla çiglik atmak, uyandiginda gerçegin hangisi oldugunu anlayamamak, anlayinca pisman olmak, rahatlamak, rüyayi özlemek. Daha fazla duygu yasaniyor o anda ama en önemlisi o sarhos saniyelerin insana ne kadar uzun gelmesi. Keyifli olan kisim bur da iste.
     Çok gevezelik yaptim. Ben daliyorum. Avlanmaya çikiyorum.

     Sssssss. Iste zengin rüyasi. Boynunda altin kalp kolyesi olan sarisin bir kadin tavana dogru bakiyor. Tavandan yesil paralar akiyor yüzüne dogru ama kadin mutsuz. Duvarda kendi tablosu var ve tablodaki resmi de mutsuz. Tablonun önündeki sehpada, içinde dört tane gül olan bir vazo var ve nerdeyse devrilmek üzere.
     Içeriye lacivert gömlekli bir adam giriyor. Tablonun önündeki vazo yere devriliyor. Yere düsen güller kiriliyor ve içlerinden kan akiyor. Etraftaki yesil paralarin hepsi kipkirmizi oluyor. Içerdeki adamin gözleri açik mavi. Kadin sadece o gözlere bakiyor ve küçüldükçe küçülüyor. Adam gülüyor, güldükçe kadin küçülüyor.
     Adam disariya çikiyor. Bir parkta yürüyor. Küçük bir çocuk, bisikletiyle adamin yanina geliyor ve ‘baba’ diye bagirarak onun boynuna sariliyor. Baska bir sarisin kadin geliyor ve adami mutsuzca yanagindan öpüyor. Kadinin cebinden yesil paralar dökülüyor. Beraber yürümeye basliyorlar. Kadinin sadece cebinden degil, çantasindan, elbisesinin yakasindan ve hatta ayakkabilarindan bile paralar saçiliyor. Yanlarindaki bisikletli çocuk her pedal çevirisinde büyüyor, büyüyor ve altindaki bisiklet motora dönüsünce, ailesine sirtini dönüp gidiyor.


    Kadin agliyor. Adam ona para veriyor. Kadin agliyor. Adam onu bankta birakip gidiyor.
     Sssss. Adam parkin çikisinda bir baska adamla karsilasiyor. Yeni gelen adam daha zengin, mavi gözlüye sirtini dönüyor ve soruyor.
     “Paralarini verdin mi?”
     “Evet.” Mavi gözlünün boynu egik.
     “Oglumu gördün mü? Büyümüs müydü?”
     “Evet gördüm. Baska bir sehre gitti.”
     “Bu hayati istiyor musun?”
     Mavi gözlü cevap vermiyor.
     “O yesil paralarin içinde yüzdürürüm seni.”
     Mavi gözlü cevap vermiyor.
     “Ya bu hayati seçersin ya da bu teklifi duydugun için ölürsün.”
     Mavi gözlü basini kaldiriyor ve karsisindakinin gözlerine bakarak “Umurumda mi zannediyorsun” diye tisliyor. Mavi gözlü elini cebine atinca, cebinin parayla dolu oldugunu anliyor. Öfkeyle onlari disari çikartmaya çalisiyor ama bir türlü bosaltamiyor. Cepleri parayla doldukça doluyor ve yerlere, bütün dünyasina saçiliyor.
     Zengin adam sirtini dönüp uzaklasiyor.
     Mavi gözlü dizlerinin üzerine çöküyor ve ceplerini bosaltmaya çalisarak bagirmaya basliyor. Çigliklar atiyor, hizla hareketler yaparak etrafina saçilan paralari uzaklastirmaya çalisiyor.
     Bogazina kadar paraya batiyor.
     Bagiriyor.
     Her yer bembeyaz oluyor.


  
     Iste bu güzel ve uzun bir rüyaydi. Her zaman böyle uzun rüyalari yasayamiyorum. Kendime geldim be. Haydi, siz simdi uyuyun, biraz da sizin rüyalarinizi yasayalim.
     Benim adim Rüya Avcisi. 

Kısa Filmler
Kitaplar
İletişim
Haberler
Videolar
Klipler
Yazılar
Senaryolar
Öyküler