DARBE
ÖYKÜ

       HAKKINDA...

Sorgusuz, bir silah temin edildi. Volkan Hasanoğlu öyküsünü bitirdi ve teslim etti. Dört bini aşkın ayrı ordu, darbe girişiminde bulundu. Çok kan döküldü.
(Darbe)

"19 NUMARALI KOLTUK" İsimli kitapta yer alan bu bilim kurgu öykünün tamamını okuyabilirsiniz.

            "Burada tam olarak ne yapıyorsunuz?"
            "Bizler yönetimin yasakladığı kitapları okuyor ve onları hayata nasıl geçireceğimize bakıyoruz."

            Yıl 2078, insanların eğlence hayatı değişmiş. Okudukları karakterlerin kahramanlarının yerine geçerek öyküyü gerçek hayatta yaşamaya çalışıyorlar. Bir grup direnişçi popüler bir yazardan son bir öykü yazmasını istiyorlar. Bu öyküyle hükümeti devirmeye çalışacaklar.

           "Ah, bu alçak gönüllülüğünüzün önünde eğilmekten gocunmuyorum. Şu an dışarıda yazdığınız Kemal karakterini oynamaya başlayan kaç kişi var, bir bilseniz."

            Yazar öyle bir öykü yazmalıdır ki, dışarıdaki yüzlerce direnişçinin her biri öyküdeki karakter olup, kendine bir ordu kurmalıdır. Böylelikle yönetimin karşısına yüzlerce orduyla çıkmalıdır.

            Sorgusuz, bir silah temin edildi.
            Volkan Hasanoğlu öyküsünü bitirdi ve teslim etti. Dört bini aşkın ayrı ordu, darbe girişiminde bulundu. Çok kan döküldü. Hükümet darbe girişimine boyun eğmedi ama çok yıprandı. Tarih kitapları yeniden yazılmaya başlandı, ilk yazdıkları olay bu savaş olacaktı. Dört binden fazla mensubu olan, dört binden fazla orduyla savaşan bir devletin çaresizliğini yazacaklardı.

İNDİREBİLİRSİNİZ
DAEBE (ÖYKÜ)
WORD
DAEBE (ÖYKÜ)
PDF
DAEBE (ÖYKÜ)
EPUB

DARBE
SESLİ ÖYKÜ

  • İsterseniz buradan dinleyebilirsiniz.
  • İsterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  • Yasaldır.
  • Sağa tıklayıp farklı kaydet demeniz yeterlidir.

       
DARBE
SESLİ ÖYKÜ

       
DARBE MP3 İNDİR